Lifestyle

Fotokurz David Buček

středa 7. října 2015

Nedávno jsme se s mamkou zúčastnily zajímavého fotokurzu a já Vám dnes přináším článek o tom, jak kurz probíhal a co všechno jsme se naučily a dozvěděly.

 

Ze začátku, kdy jsme si zrcadlovku pořídily, učily se v rámci možností samy a také studovaly knihy, které byly přímo na téma, jak pořídit dobré fotografie. Po určité době jsme se rozhodly pro kurz, a tak jsme oslovily fotografa a ambasadora značky Olympus Davida Bučka.
Kurz jsme měly domluvený jako individuální v délce trvání 6 hodin celého dne. Sešly jsme se v kavárně uprostřed Olomouce brzy ráno a vzaly si sebou zrcadlovku Nikon D2500 a také zapůjčený fotoaparát značky Olympus, konkrétně Olympus Pen E-PL 7. 
 
 
Jako první nám David vysvětlil základní teorii a zásady fotografování, které jsou velice důležité, jak pro začínajícího fotografa, tak i pro profesionála. Součástí kurzu bylo vyzkoušení správného nastavení fotoaparátů i informace o objektivech, které máme, a které by byly vhodné pro focení v určitých situacích.

  
David nám ochotně zodpověděl veškeré naše dotazy a také jsme si vyzkoušely focení v místnosti podle změny parametrů ve fotoaparátu. Bohužel nebylo příliš vhodné počasí na fotografování venkovního prostředí, ale bylo zajímavé zkoušet fotit na více nastavení a sledovat, jak se jednotlivé snímky mění. Dozvěděly jsme se, které snímky jsou správně vyfotografované a jak se vyvarovat zbytečných chyb při nastavení parametrů jako je čas, ISO a clona. David nám vysvětlil, jak si správně nastavit fotoaparát, na co si dát při fotografování  pozor, aby byl snímek použitelný.
 
 

Součástí kurzu byla také úprava fotografie v grafických programech, která mě velice zaujala a pomohla mi vyzkoušet si funkce, které jsem až dosud neuměla používat. Samozřejmě úprava fotografie chce čas a snahu, protože nic není hned a žádný učený z nebe nespadl. Tak to platí i u fotografování, kdy musíte neustále zkoušet a zlepšovat se.
Kurz nám určitě hodně dal a pomohl k tomu, abychom se mohly neustále zlepšovat v tom, co nás baví a naplňuje. Získaly jsme nové obzory a znalosti, které se do budoucna budeme snažit využívat, co nejvíce a hlavně nám tato příležitost umožnila posunout se zase o něco dále. Děkujeme Davidovi za báječně strávený čas.

Přidávám kontakt na Davidovy webové stránky, kde najdete informace o fotokurzech a také o nabídce fotografování.
 

2 komentářů

  1. Krásný článek, krásná blogerka a super strávený den. Děkuju moc holky za důvěru a budu se těšit na další články.

    OdpovědětVymazat
  2. Nádherné fotky :) Jde vidět, že na sobě pracuješ. Hodně dobře pracuješ :)

    OdpovědětVymazat