Beauty

Kosmetika pro opalování

pondělí 17. srpna 2015

Jelikož jsem se právě vrátila z dovolené napadlo mne, že se s vámi podělím o zkušenosti s opalovacími krémy.


Jak jistě všichni víte, používání opalovacích krémů patří mezi nejdůležitější zásady pro bezpečné
opalování. A tak si myslím, že není od věci na výběru dobrého opalovacího krému šetřit, i když existují i výjimky.
Já osobně si raději kupuji opalovací krémy v lékárně ale také vlastním jeden z drogerie.
Jsem světlý typ a je mi doporučován minimálně faktor 30.
Vím že to tak nevypadá, ale i když jsem světlý typ, opaluji se velice dobře.
U moře jsem používala první dny faktor 30 a potom jsem přešla na faktor 15. Při krátkodobém pobytu na slunci a již dobře opálené kůži občas použiji i faktor 6.
Po opalování je kůže často velice vysušená a proto je dobré použít přípravek na hydrataci a ochlazení pokožky.

A teď k recenzím jednotlivých opalovacích krémů:
LA Roche -Posay ANTHELIOS SPF 30- opalovací krém
Jedná se o krém na opalování, od francouzské značky s obsahem  termální vody. Chrání citlivou pokožku, snadno se roztírá a také je vysoce voděodolný. Obsahuje filtry UVB+ UVA, takže poskytuje nejen ochranu před spálením, ale také proti stárnutí pokožky. Mně osobně vyhovuje skvěle, jen mám raději opalovací krémy ve spreji nebo opalovací oleje.


LA Roche- Posay ANTHELIOS SPF 30- olej
Opět produkt od LA Roche-Posay. Jedná se o opalovací výživný olej ve spreji s vysokým ochranným faktorem 30 a obsahuje také termální vodu, Je voděodolný a lehce parfémovaný. Neobsahuje žádné parabeny a je také hypoalergenní. U oleje je výhoda že se velmi dobře roztírá, ale mám pocit, že je nutné se přimazat častěji.


Bioderma Photoderm Bronz SPF 15
Velice oblíbený produkt, který má příjemnou parfemaci a skvěle se nanáší. Můžu jej popsat jako opalovací krém ve spreji, protože nemá přímo konzistenci opalovacího mléka, není příliš hutný ale má jemnou texturu. Je také voděodolný a dále obsahuje složku, která stimuluje, prodlužuje a také přidává intenzitu opálení kůže. Obsahuje také ochranu UVA+UVB, což je další plus pro tento produkt. Je hypoalergenní.


Nivea SUN- olej na opalování SPF 6
Obsahuje jojobový olej a také ochranu UVA a UVB. Podporuje dlouhodobé opálení, ale je opravdu vhodný na již opálenou pokožku. Faktor 6 je velice nízký a určitě není vhodný pro první opalování nebo pobyt na slunci. Konzistence je opravdu olejová a voděodolná, nevýhodou je častější přimazávání a někomu nemusí být příjemný pocit mastné a lesklé pokožky.


A který opalovací krém je pro Vás ten pravý?
Ráda uvítám tipy na produkty, které stojí za to vyzkoušet.

0 komentářů