Beauty

Kosmetika Avéne

středa 26. srpna 2015

Produkty francouzské značky Avéne mají své stálé místo v mé kosmetické taštičce. Vzhledem k faktu, že se jako spousta lidí řadím k alergikům, je pro mě tato hypoalergenní kosmetika dobrou volbou. Všechny produkty obsahují termální vodu Avéne. Mezi nejčastěji používané produkty patří:


Mycí gel Cleanance 
Má skvělou konzistenci, velmi dobře se nanáší i oplachuje. Je vhodný na mastnější pleť a problematickou pleť. Občas ho použiji při čištění pleti kartáčkem Clinique Sonic System, což je mimochodem opravdu skvělý pomocník, který si zaslouží, abych o něm napsala v některé z dalších recenzí. Ale zpět k tématu. Gel Cleanance obsahuje termální vodu Avéne, pomáhá zklidnit pleť a redukovat nadměrnou tvorbu kožního mazu. Pozor! Občas může pleť vysušovat.

Micelární voda Avéne
Tato micelární voda je vhodná na odlíčení citlivé pleti, Jemně odstraňuje celkový make-up, včetně očí a rtů. Používám ji také k dočištění pleti po použití gelu. Vyzkoušela jsem několik podobných produktů, ale vždy jsem se vrátila k této micelárce. Za mě se jedná opravdu o TOP produkt.

Hydrance optimale lehká verze 
Tento hydratační krém mi sedí po všech stránkách. I když mám mastnější pleť, občas se mi tvoří drobné šupinky kolem nosu a úst. Je to známka přesušení (viz. gel Cleanance). Složení krému pomáhá mé pleti vyrovnávat sušší a mastnější zóny obličeje. Samozřejmě je nutno nezapomínat na hydrataci zevnitř, protože nedostatek tekutin nenahradí sebelepší krém.

Eau Thermale
Samozřejmě nemůžu zapomenout na ikonickou termální vodu ve spreji. Zejména v horkých dnech představuje příjemné osvěžení, a to nejen obličeje. Také ji občas používám ke zklidnění pokožky na nohou po holení.Troška o nákupu:

Značka Avéne nepatří k nejlevnějším a nemusím snad ani zmiňovat, že za kvalitu se vyplatí připlatit si. Existuje ale další možnost, jak si dopřát tuto kvalitní kosmetiku, aniž by Vaše peněženka zaplakala. Kosmetiku Avéne můžete nakoupit v lékárnách ve zvýhodněné akci (např. 1+1 zdarma, Cleanance nebo micelární voda, nebo micelární voda jako dárek ke krému apod.). Navíc Vám i často poradí a dají vzorek na otestování, abyste zjistili, který produkt Vám nejvíce vyhovuje. Proto čekám, kdy se objeví nějaký zajímavý produkt této značky v akci, otestuji jej a pokud mě nadchne, neváhám s nákupem.

A jak jste na tom Vy a která značka je pro Vás ta TOP?
Napište mi do komentářů pod článkem.


2 komentářů